REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Szczecinie powstaje 72-metrowy wieżowiec apartamentowo-biurowy Sky Garden [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Szczecinie powstaje 72-metrowy wieżowiec apartamentowo-biurowy Sky Garden [FILM+WIZUALIZACJE]
W północnej części śródmieścia Szczecina, przy ul. Niedziałkowskiego dobiega końca przebudowa dawnego biurowca oddziału Telewizji Polskiej. W 72-metrowej wysokości wieżowcu Sky Garden powstanie 114 apartamentów mieszkalnych, powierzchnie biurowe i część handlowo-usługowa.
Rosną kolejne nowe biurowce w Toruniu [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Rosną kolejne nowe biurowce w Toruniu [FILM]
O blisko 12 tysięcy metrów kwadratowych wzbogaci w tym roku toruński rynek powierzchni biurowych. Intensywne prace inwestycyjne trwają przy – Platinum Business Center, Szubińskiej 13 oraz Business Park Toruń.
mBank sfinansuje dużą inwestycję Hillwood i LCube pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
mBank sfinansuje dużą inwestycję Hillwood i LCube pod Wrocławiem
Hillwood Polska podpisał z mBank S.A. umowę kredytową o wartości ponad 28,4 mln euro na budowę hali magazynowej w Dobrzykowicach pod Wrocławiem. Budynek będzie częścią projektu Hillwood Wrocław East realizowanego wspólnie z LCube. Projekt został już skomercjalizowany w około 38%.
Nord Security otwiera biuro w Warszawie artykuł
Pokaż artykuł
Nord Security otwiera biuro w Warszawie
NordVPN, najpopularniejsza marka w dziedzinie VPN na całym świecie, rozwija się także w Polsce. Firma Nord Security, odpowiedzialna za popularną usługę VPN – NordVPN, zatrudnia obecnie około 200 pracowników w Polsce i niedawno otworzyła swoje pierwsze biuro w Warszawie.
Tak będzie wyglądał najwyższy wieżowiec mieszkalny w Polsce [FILM+WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Tak będzie wyglądał najwyższy wieżowiec mieszkalny w Polsce [FILM+WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA]
Zawisła wiecha na najwyższym budynku mieszkalnym, jaki powstaje w Polsce – kompleksie Olszynki Park w stolicy Podkarpacia, Rzeszowie. Miano najwyższego wieżowca mieszkalnego w naszym kraju, budynek ten zdobędzie dzięki decyzji inwestora, o podwyższeniu go, już w trakcie trwającej budowy.
W centrum Wrocławia powstanie nowy apartamentowiec [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Wrocławia powstanie nowy apartamentowiec [WIZUALIZACJE]
Na kolejnej niezabudowanej działce w centrum Wrocławia pojawi się nowy, okazały budynek. Tym razem na Przedmieściu Oławskim, przy ulicy Traugutta 70. Swoją inwestycję w tym miejscu zrealizuje 5th Avenue Holding S.A. z Warszawy.
7R planuje nową, dużą inwestycję w Szczecinie. Powstanie wiele miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
7R planuje nową, dużą inwestycję w Szczecinie. Powstanie wiele miejsc pracy
Kolejna duża inwestycja w Szczecinie. Polska firma 7R, wiodący deweloper nieruchomości komercyjnych w Polsce i Czechach, planuje realizację kolejnego parku magazynowego w stolicy Pomorza Zachodniego. Dzięki realizacji tej inwestycji powstanie wiele nowych miejsc pracy.
PKP PLK S.A. zrewitalizowały zabytkową stację w Bytomiu [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK S.A. zrewitalizowały zabytkową stację w Bytomiu [FILM]
Kolejarze dbają o zabytki, co potwierdza inwestycja realizowana na zabytkowej stacji w Bytomiu. Hala peronowa ma nowy dach z blachy cynkowo-tytanowej i historyczne przeszklenia. Jej konstrukcja została wcześniej wzmocniona. Na szklanej elewacji obiektu pojawiły się nowe, ledowe napisy z nazwą stacji. Zastosowane rozwiązania pozwoliły na dodatkowe doświetlenie peronów, a także na odtworzenie zabytkowego charakteru stacji Bytom. Prace są realizowane zgodnie z ustaleniami z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.
Co słychać na budowie drogi ekspresowej S19 Lubartów – Lublin? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie drogi ekspresowej S19 Lubartów – Lublin? [FILMY]
Budowa dróg technologicznych, roboty ziemne, rozbiórki budynków – tak wygląda plac budowy drogi S19 między Lublinem a Lubartowem. Mimo zimowej przerwy kontraktowej, trwającej od połowy grudnia do połowy marca, wykonawca prowadzi te prace, na które pozwalają warunki pogodowe.
PGE Energia Ciepła z pozwoleniem na nową inwestycję w Bydgoszczyartykuł
Pokaż artykuł
PGE Energia Ciepła z pozwoleniem na nową inwestycję w Bydgoszczy
PGE Energia Ciepła z Grupy PGE otrzymała pozwolenie na budowę niskoemisyjnego źródła kogeneracyjnego w Elektrociepłowni Bydgoszcz II. Powstanie nowej jednostki wytwórczej zasilanej paliwem gazowym wpłynie na poprawę jakości powietrza w mieście. Inwestycja zakończy się w I kwartale 2025 roku.
Nowy wiadukt w Pruszkowie – łatwiejsza i bezpieczniejsza podróż!artykuł
Pokaż artykuł
Nowy wiadukt w Pruszkowie – łatwiejsza i bezpieczniejsza podróż!
Mamy świetną wiadomość dla mieszkańców Pruszkowa! Przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Broniewskiego powstał nowy wiadukt drogowy. Dzięki niemu zarówno kierowcy, jak i piesi mogą teraz podróżować bezpieczniej i sprawniej. Projekt ten został zrealizowany dzięki współpracy Miasta Pruszkowa z Polskimi Liniami Kolejowymi, przy wsparciu funduszy unijnych.
Holenderska firma Vanderlande otwiera nowe biuro w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Holenderska firma Vanderlande otwiera nowe biuro w Łodzi
Globalny lider rozwiązań automatyki dla sektora logistycznego, firma Vanderlande otworzyła nową siedzibę w łódzkim Centrum Biurowym Zenit. Firma z Łodzią związana jest od początku swojej obecności w Polsce i cały czas konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku systemów logistycznych oraz automatyki przemysłowej.
Rusza rewitalizacja zabytkowego pałacu w Twardogórzeartykuł
Pokaż artykuł
Rusza rewitalizacja zabytkowego pałacu w Twardogórze
Bardzo dobra informacja. Kolejny zabytkowy obiekt na Dolnym Śląsku odzyska swój dawny blask. Rusza rewitalizacja zabytkowego, barokowego pałacu w Twardogórze.
Firma Auto Land Polska zainwestowała w Toruniuartykuł
Pokaż artykuł
Firma Auto Land Polska zainwestowała w Toruniu
Auto Land Polska uruchomił nowy oddział przy Szosie Bydgoskiej 70-72 w Toruniu. W sąsiedztwie Motoareny ruszył sklep z częściami do aut osobowych i dostawczych oraz artykułami z branży motoryzacyjnej.
W Rzeszowie powstał najwyższy budynek mieszkalny w Polsce [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Rzeszowie powstał najwyższy budynek mieszkalny w Polsce [FILMY]
W stolicy Podkarpacia, liczącym ok. 200 tysięcy mieszkańców Rzeszowie, powstał najwyższy budynek mieszkalny w Polsce (wysokość całkowita). Wieża powstała w kompleksie Olszynki Park. Miano najwyższego wieżowca mieszkalnego w naszym kraju, budynek ten zdobył dzięki decyzji inwestora, o podwyższeniu go, już w trakcie trwającej budowy.
W woj. opolskim powstaje nowy park handlowyartykuł
Pokaż artykuł
W woj. opolskim powstaje nowy park handlowy
W województwie opolskim powstaje kolejny nowy park handlowy. Tym razem w jednym z najstarszych miast Polski, liczącej ok 40,6 tysięcy mieszkańców Nysie. Inwestor, firma P.A. NOVA S.A. buduje park handlowy, który połączy znane marki, nowoczesną infrastrukturę i wygodę dla klientów. Prace postępują zgodnie z planem, a otwarcie obiektu zaplanowano na IV kwartał 2025 roku.
SEGRO Park Warsaw, Żerań z nowym najemcąartykuł
Pokaż artykuł
SEGRO Park Warsaw, Żerań z nowym najemcą
Kompleks magazynowy SEGRO Park Warsaw, Żerań pozyskał nowego najemcę. Multi-Card, sprzedawca zabawek znanych, renomowanych marek, podpisał umowę na blisko 1600 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w SEGRO Park Warsaw, Żerań. Firma przeniesie się do nowej lokalizacji z kilku dotąd zajmowanych mniejszych przestrzeni magazynowych.
GTC finalizuje sześć umów najmu w biurowcu Globis Wrocławartykuł
Pokaż artykuł
GTC finalizuje sześć umów najmu w biurowcu Globis Wrocław
GTC, wiodący inwestor i zarządca nieruchomości komercyjnych, podpisał cztery nowe umowy najmu oraz dwie przedłużające współpracę w biurowcu Globis Wrocław. W transakcjach zawartych w pierwszej połowie 2025 roku wynajęto łącznie ponad 2 100 metrów kwadratowych powierzchni. Wśród najemców budynku są firmy z sektorów e‑commerce, technologii, prawa, beauty, marketingu i nieruchomości.
Kraków stawia na recykling. Grupa NDI wybuduje Punkt Selektywnego Zbierania Odpadówartykuł
Pokaż artykuł
Kraków stawia na recykling. Grupa NDI wybuduje Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów
Nowa inwestycja w Krakowie czyli Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, to część szerszego projektu – Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych, realizowanego na terenie dawnej Huty im. T. Sendzimira. Za budowę odpowiada Grupa NDI, która podpisała właśnie kontrakt z inwestorem, Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Krakowie.
Włókniarz wraca do gry! Nowoczesne centrum kultury w sercu Tomaszowaartykuł
Pokaż artykuł
Włókniarz wraca do gry! Nowoczesne centrum kultury w sercu Tomaszowa
Od lat mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego czekali na drugie życie kultowego Kinoteatru Włókniarz. Teraz to marzenie się spełnia – rusza jego gruntowna modernizacja, możliwa dzięki unijnemu dofinansowaniu. Miasto dostało 41 mln zł na przebudowę i adaptację obiektu. Co się zmieni i jak wpłynie to na kulturalne życie miasta?
REKLAMA